Kliniğimiz

DR.ERSUN TOPAL KİMDİR ?

1973 yılında Aydın’da doğdum.

İlk-orta ve Lise eğitimimi aynı ilde tamamladım ve 1990 yılında Aydın Lisesi’nden mezun oldum.

1997 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum.

Erzurum ili Karaçoban ilçesinde ve Aydın ili Köşk ilçesinde çalıştım.

2002 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında eğitimimi tamamladıktan sonra 2007 yılında Bursa Şevket Yılmaz Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalışmaya başladım.

2013 yılında Şevket Yılmaz Hastanesinde "EN ÇOK A GRUBU AMELİYAT YAPAN" genel cerrahi uzmanı iken istifamı takiben DORUK SAĞLIK GRUBU HASTANELERİNDE çalışmaya başladım

Askerliğimi Ağrı Asker Hastanesi’nde yaptım ve bu hastanede "ilk laparoskopik appendektomi" ameliyatını yapan Tabip Asteğmen olarak kayıtlara geçtim.

2011 yılında “Laparascopic abdominal wall repair and inguinal hernia” Master Class  eğitimini takiben 350 fazla hastada Laparaskopik inguinal herni (kasık fıtığı)  100 den fazla hastada Laparaskopik karın duvarı fıtığı (insizyonel herni ve laparoskopik göbek fıtığı ) ameliyatlarını başarı ile uyguladım.

2011 yılından beri 120'den fazla hastaya Laparaskopik ( kapalı ) Reflü Cerrahisi ( Nissen ) ameliyatlarını başarı ile uyguladım.

2012 yılında “Laparaskopik Kolon ve Rektum cerrahisi “ Master Class eğitimini takiben aynı yıl gerçekleştirilen Endoskopi Laparoskopi Cerrahi Derneği ve Türk Kolon Rektum Cerrahisi Derneği’nin açmış olduğu “Laparoskopik Kolon Rektum Cerrahisi” kurslarında aldığım eğitimi takiben 50'den fazla hastada Laparaskopik kolon rektum kanseri ve hastalıkları ameliyatını gerçekleştirdim.

2013 yılında “Laparascopic Colon Rectum Master Class”  Elancourt/Fransa eğitimime devam ettim.

2013 yılında “Laparaskopik Bariatrik Cerrahi” kursunu takiben 2013-2014-2015 yılllarında Bursa ilinde morbid obezite tanısı ile 160 dan fazla hastaya Laparoskopik Sleeve Gastrektomi ( tüp mide) , Laparoskopik Mini Gastrik Baypass ve Laparoskopik SADİ-S ( tüp mideli bypass ) ameliyatını başarı ile uyguladım. Özellikle Bursa ilinde Bariatrik ve Metabolik cerrahi alanında  Diyabet (diabetes mellitus ) ve beraberinde morbid obezitesi mevcut hastalara SADİ-S ameliyatını uygulayan ilk Genel Cerrahi Uzmanıyım. Aynı zamanda Bursa ilinde ilk kez yapılan Diyabet Hastalığını ( Şeker Ameliyatı) %95 başarı oranı ile tek tedavi yöntemi olan İleal İnterpozisyon ( diverted sleeve gastrectomy ileal interposition ve nondiverted sleeve gastrectomy ileal interposition) ameliyatlarını ilk kez yapan Genel Cerrahi Uzanıyım.

2013 yılında Cleveland Clinic düzenlenen “Robotic Surgery Course”  Robotik cerrahi eğitimi aldım.

2014 yılında Prof.Dr. Mehmet Görgün tarafından düzenlenen "Laparoskopik Gastrik Bypass" kursuna katıldım.

2015 Ocak ayında TOSS tarafından düzenlenen "Obezite Cerrahisi Kış Okulu" seminerine katıldım.

Aralık 2015 de Europion Institute of Telesurgery IRCAD Strasbourg da Laparoskopik Bariatrik ve Metabolik Cerrahi kursuna katılarak eğitim aldım.

Mesleki kariyerim sırasında "İleri Laparoskopik Cerrahi" alanında toplamda 1500' ün üzerinde kapalı ( Laparoskopik ) cerrahi ameliyat deneyimine sahibim.

Türk Cerrahi Derneği,

Türk Obezite Cerrahisi Derneği ( TOSS) 

Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği ( TKRCD )

Endoskopik Laparaskopik Cerrahi Derneği ( ELCD )

Bursa Cerrahi Derneği

İFSO ( international Federation Surgery of Obesity ) üyesiyim.

Evli ve 2 çocuk babasıyım.

Sağlıklı güner dilerim.

 

İletişim Bilgilerimiz

Adres : Bağlarbaşı Mahallesi, Sanayi Caddesi, Deniz-Bora İş Merkezi No:324/6 Osmangazi,BURSA

Telefon & Whatsapp 1: 0 (545) 629 29 48

Telefon & Whatsapp 2: 0 (543) 269 31 50

Email: info@budom.com.tr

Kodanka Yazılım